Krzewinka - Gospodarstwo Agroturystyczne

Okolica

W naszej okolicy najbliższe miasto to Giżycko. Niewielkie 30 tyś mieszkańców, latem staje się "stolicą Mazur". Przybywają tu tysiące turystów, odbywa się wiele imprez o charakterze rozrywkowym, jak i kulturalnym. Co ciekawego do obejrzenia w Giżycku? Na pewno Most obrotowy (zabytek hydrotechniki klasy światowej) A przy nim Zamek Krzyżacki, obecnie odrestaurowany, adaptowany na Hotel. Koniecznie trzeba zwiedzić Twierdzę Boyen, budowlę z czasów I Wojny Światowej, zabytek na skalę światową. Innym zabytkowym obiektem wartym uwagi jest Kościół Ewangelicki, w którym odbywają się Koncerty organowe, no i oczywiście widok na okolicę z Wieży Ciśnień.

Giżycko jest miastem położonym nad pięcioma jeziorami, turysta przyjeżdżający tu na odpoczynek może skorzystać z linii brzegowej jeziora Niegocin i infrastruktury zbudowanej w najbliższej odległości tj. Amfiteatr na plaży miejskiej, gdzie odbywają się koncerty niebiletowane, Port Ekomarina, Port Żeglugi Mazurskiej, Plaży Miejskiej z kąpieliskiem strzeżonym, oraz trakt pieszy wzdłuż Kanału Łuczańskiego, który łączy Jezioro Niegocin z Jeziorem Kisajno. Nad tymi jeziorami miłośnicy sportów wodnych mogą znaleźć wiele atrakcji dla siebie: kajaki, narty wodne, czartery jachtów, wypożyczalnie motorówek i skuterów wodnych. Nad Jeziorem Popówka Mała w sezonie letnim działa WakePark, oraz rozbudowany Part Linowy. Dla tych, którzy wolą ciszę, proponujemy Las Miejski ze ścieżką edukacyjną, altanami i miejscem na ognisko i grilla. W całym Powiecie Giżyckim powstało i dalej powstaje wiele ścieżek rowerowych, co pozwala na rozwój turystyki rowerowej.

Inne atrakcyjne miejsca warte odwiedzin to:

Zwalony most w Kruklankach z pięknym widokiem na jezioro Patelnia, miłośnicy historii mogą wybrać się do byłej kwatery Hitlera w Gierłoży, byłej kwatery Himlera, pałacu w Sztynorcie, Zameku Krzyżackiego w Rynie, Piramidy w Rapie - grobowiec rodziny Farenheid, Wiadukty w Stańczykach, śluzy w Przerwankach. Puszcza Borecka - Wolisko - jedno z ostatnich siedlisk Żubra, Mazurskie Safari w Okrągłem, Kadzidłowo - Park Dzikich Zwierząt w Puszczy Piskiej i niedaleko Galindia, siedlisko Galindów, Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce (z 1687 r.), Stadnina koni huculskich we Wronce koło Giżycka.