Okolice

Krzewinka położona jest na Mazurach, 2 km od obwodnicy Giżycka, 4 km od plaży gminnej w Bystrym (Jez. Niegocin) 4 km  od plaży w Kruklankach (Jez. Gołdapiwo) Gospodarstwo jest pośród pól, łąk, w sąsiedztwie pastwiska stadniny Rajkonik 

Na terenie Gospodarstwa jest staw w którym można powędkować. Pomost, ławeczka, idealne miejsce do relaksu.

Głównym kierunkiem zwiedzania jest okolica miasta Giżycko. Największą atrakcją jest, Twierdza Boyen, budowla z czasów I wojny światowej. Na terenie jest kilka miejsc, polecamy skorzystać z usługi przewodnika. Innym obiektem w mieście wartym miejscem cofnięcia się w czasie to Wieża Ciśnień, dodatkowo punkt widokowy na miasto i jezioro Niegocin. Wycieczka po Ekomarinie,  dalej na plażę miejską oraz wzdłuż kanału Łuczańskiego doprowadzi  do mostu obrotowego oraz Zamku Krzyżackiego. Na zimne dni polecamy basen w Giżycku lub Park Wodny w Wilkasach albo giżyckie Lodowisko kryte.

Gospodarstwo Agroturystyczne Krzewinka jest idealnym miejscem wypadowym  do zwiedzania okolicy. Mieszkając u nas można obrać kilka kierunków wycieczek krajoznawczych. Jednym z kierunków jest Wilczy Szaniec koło Kętrzyna (siedziba Hitlera w trakcie 2 wojny światowej). Przy okazji tego wyjazdu warto zajechać do Sanktuarium w Świętej Lipce,  Muzeum bombek choinkowych w Kętrzynie oraz kompleksu bunkrów w Mamerkach.

Innym kierunkiem wyjazdu są Mikołajki, gdzie warto zobaczyć wioskę żeglarską oraz deptak nad jeziorem Mikołajskim. Będąc w tamtych okolicach można zajechać do parku dzikich zwierząt w Kadzidłowie oraz do Galindii (skansen, wioska Galindów). Ciekawy jest też prom linowy przez jezioro Bełdany we Wierzbie. Mnogość tras rowerowych w okolicach Krzewinki pozwoli na wycieczki, bliższe lub dalsze. Wiele z nich są po nasypach kolejowych, można pojechać do Kruklanek lub w stronę Upałt.

3e436003-2c44-4baf-b8f2-322b0ede2c45